Paskalya-ДБМ Великденски базариТова са първите неща,които сътворих за Великденският благотворителен базар на ДБМ (Движение на българските майки).
Bu aralar ordugum orguler paskalya temali,bunlarda iste ilkleri :),yardim amacli orulmusturler,Bulgaristanda bulgar anelerin kurdugu bir dernek var ve boyle hristiyan bayramlarinda stand aciyolar, butun sehirlerde uyeleri var ve herkez bisey yapiyor, neredeyse butun buyuk sehirlerde birer stand aciliyor ve yapilan el emekleri satiliyor, toplanan paralar o stand acilan sehirdeki ve bolgesindeki kimsesiz cocuklar yurtlarinin ihtiyaclarina gidiyor,ben uye degilim su an cunku daha anne olmadim :) ishalah olurum bir gun,ama yardim ediyorum elimden geldiyince,plovdivteki annelerle yurtlara gidiyoruz cocuklari seviyoruz ,onlara giysi topluyoruz ve goturuyoruz,cok sekerler hepsi :)

4 comments:SMİLENA said...

ne güzel bir etkinlik.tebrik ediyorum.koga e belikden ?mnogo hubavi sa stanali belikdenskide yayca...eline sağlık...

ays said...

Teshekur ederim :) Благодаря ти много за хубавият коментар :)

FatihBfc said...

Merhaba, internette gezerken sayfana şans eseri rastladım. Yarı Türkçe, yarı da anlamadığım bir dilde olduğundan ilgimi çekti. Şimdi Bulgarca olduğunu anladım , galiba .=) filibe'nin bulgaristanda olduğundan yola çıktım. bazı yazıları okumaya caliştim, babetlerin orada terliçki gibi bişi yazıyordu :) Bir erkek olarak örgü, dantel,bez bebeklere doğal olarak ilgim yok ama bu kadar sevimli şeyler üretmen ve yurttaki çocuklara yardım için çalışman gerçekten övgüyelere layık... bi de bulgarların arasında kültürünü ve dilini yaşatman da ayrı bi güzel.
çalışmalarında başarılar :=) Bu yardımseverlikle çok da iyi bir anne olursun,allah gonlune gore versin.
Selametle ..=)

ays said...

Tesekur ederim guzel yorumun icin :)Ishalah allah nasip eder birgun vakti geldiginde :)

Post a Comment